Unikátní produkty Urban Alchemy

Rychlé a snadné
čištění vlasů

Jen dokonale čisté vlasy absorbují následnou péči a barvu efektivněji, drží svůj objem a dokáží vyrovnat přirozené PH vlasové pokožky a vlasu.

Výsledkem jsou vlasy bez chemického a biologického zatížení.
Vlasy jsou bez silikonů, pryskyřic, těžkých kovů a všech zbytečných nánosů.
Urban Alchemy - to je čistý vlas, tak jak ho neznáte!

Kde budete produkty používat?

 Jak a hlavně proč  
 používat Urban Alchemy  
 v salónu?  

Opus magnum
signature cleanse

Veganský a hloubkově čistící salonní přípravek s velkým obsahem vitamínu C. Účinně odstraňuje z vlasů silikony a zbytky pryskyřice a těžkých kovů (železo, měď, vápník a hořčík).

Dále vlasy zbavuje minerálních látek a všech ostatních pozůstatků z produktů vlasové kosmetiky a prach. Všechny tyto nánosy na vlasech snižují průchodnost vlasových přípravků do vlasu a tím snižují jejich efektivitu.

Čištění signature cleanse je tedy perfektní základ pro všechny služby v salonu ( čistící lázeň, před barvením, v kombinaci s OLAPLEX rebuild treatment, nebo také před prodlužováním vlasů)

Návod k aplikaci

1. Pro středně husté vlasy promíchejte 2 odměrky (5g) v aplikační láhvi s teplou vodou (60ml) dokud se nevytvoří gelovitá směs.
2. Tu poté aplikujte a vmasírujte do vlhkých nebo suchých vlasů.
3. Po uplynutí minimálně 5 minut můžete signature cleanse vymýt a provést následné kroky, jak jste zvyklí.
4. Tímto je vytvořen rovnoměrný základ pro barvení, nebo ošetření.
Tip: V případě velmi hustých a dlouhých vlasů použijte dvojnásobné množství (4 odměrky) a 120ml teplé vody.

Opus magnum
salt scrub cleanse

Přírodní peelingový šampon, který odstraňuje přebyteční maz, odumřelou pokožku a lupy. Díky obsaženým krystalům soli stimuluje krevní oběh a podporuje větší objem vlasů a jejich růst. Složení šamponu výrazně lečí vlasové vlákno a pokožku hlavy. Snižuje svědění po barvení. Ideální pro klienty s mastící se vlasy a s vlasy bez objemu.

Návod k aplikaci

1. Naneste do vlasů dostatečné množství salt scrub šamponu a vlasy umyjte.
2. Promasírujte vlasy a pokožku hlavy.
3. Důkladně opláchněte a použijte H&S kondicionér, který vlasy zhydratuje a zklidní.

Opus magnum
hydrating & smoothin conditioner

Přírodní kondicionér pro hydrataci vlasů a zklidnění pokožky. Díky vitamínu B5 a panthenolu zabraňuje padání vlasů a je úlevou pro citlivou pokožku hlavy. Výsledkem jsou také výrazně hebčí a lesklé vlasy, které se snadno rozčesávají.

Návod k aplikaci

1. Naneste do vlhkých, ručníkem prosušených vlasů, nechte chvilku působit a poté důkladně opláchněte.

Tato sada kartáčů je ideální pro aplikace barev

Sada univerzálních kartáčů OPUS SUMMUM se speciálními vysoce kvalitními štětinami a různými tvary kartáčů je ideální pro rovnoměrné nanášení barev. Obsahuje: 3x štětec, 1x štětec s diagonálně řezanými štětinami, 2x rovný štětec.

Štětec a hřeben v jednom

Ideální štětec a hřeben v jednom. Pomůcka se speciálními vysoce kvalitními štětinami je velmi efektivní při práci.

Štětec s jehlicí pro přesné oddělování

Štětec Urban Alchemy s jehlicí má dvě funkce: lze použít jako štětec, nebo jehlu. Ideální pro velmi přesné dělení vlasů.

Premiová metla z pružného plastu

Urban Alchemy prémiová metla je vyrobená z pružného, dlouhotrvajícího a antioxidačního plastu a s rukojetí z nerezové oceli.

Premiová víceúčelová a antiskluzová miska

Prémiová miska s odměrkou a se štětinami, které udržují přebytečnou barvu v misce. Obsah: 2x miska.

Předřezaná fólie s mikrostrukturou

Urban fólie jsou zářící hvězdou celé kolekce OPUS SUMMUM. Tyto předřezané fólie s mikrostrukturou poskytují díky své struktuře dokonalý aplikační povrch, který vám pomůže ušetřit drahocenný čas. Jeden balíček obsahuje 500 fólií.

Zlatuše Kalociaová

Chomutov, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Děčín, Louny, Litoměřice, Rakovník, Kladno, Beroun, Příbram, Praha Západ, Benešov, Pelhřimov, Karlovy Vary, Sokolov, Cheb, Tachov, Plzeň, Rokycany, Domažlice, Klatovy, Prachatice, Strakonice, Písek, Český Krumlov, České Budějovice, Tábor, Jindřichův Hradec

+420 720 069 608

HANA KOŠÍČKOVÁ

LIBEREC, JABLONEC NAD NISOU, SEMILY, MLADÁ BOLESLAV, MĚLNÍK, ČESKÁ LÍPA, PRAHA VÝCHOD, KOLÍN, NYMBURK, BRNO, ZNOJMO, BŘECLAV, HODONÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ZLÍN, VSETÍN, JIHLAVA, TŘEBÍČ, ŽDÁR NAD SÁZAVOU, BLANSKO, KROMĚŘÍŽ, VYŠKOV, PRAHA 2, PRAHA 3, PRAHA 4, PRAHA 8, PRAHA 9, PRAHA 10

+420 720 073 440

HANA KOŠÍČKOVÁ

LIBEREC, JABLONEC NAD NISOU, SEMILY, MLADÁ BOLESLAV, MĚLNÍK, ČESKÁ LÍPA, PRAHA VÝCHOD, KOLÍN, NYMBURK, BRNO, ZNOJMO, BŘECLAV, HODONÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ, ZLÍN, VSETÍN, JIHLAVA, TŘEBÍČ, ŽDÁR NAD SÁZAVOU, BLANSKO, KROMĚŘÍŽ, VYŠKOV, PRAHA 2, PRAHA 3, PRAHA 4, PRAHA 8, PRAHA 9, PRAHA 10

+420 720 073 440

Jiří Šulc

JIČÍN, TRUTNOV, KUTNÁ HORA, PARDUBICE, HRADEC KRÁLOVÉ, NÁCHOD, HAVLÍČKŮV BROD, CHRUDIM, RYCHNOV N. KNĚŽNOU, SVITAVY, ÚSTÍ NAD ORLICÍ, JESENÍK, ŠUMPERK, BRUNTÁL, OPAVA, OSTRAVA, KARVINÁ, FRÝDEK-MÍSTEK, NOVÝ JIČÍN, OLOMOUC, PŘEROV, PROSTĚJOV, PRAHA 1, PRAHA 5, PRAHA 6, PRAHA 7

+420 720 069 628

VERONIKA BOJKASOVÁ

BRATISLAVA, SENICA, SENEC, TOPOĽČANY, ZLATÉ MORAVCE, SKALICA, ŠAĽA, NOVÉ ZÁMKY, KOMÁRNO, MALACKY, PEZINOK, DUNAJSKÁ STREDA, NITRA, TRNAVA, MYJAVA, PIEŠŤANY, HLOHOVEC, TRENČÍN, NOVÉ MESTO NAD VÁHOM, ILAVA, PÚCHOV, POVAŽSKÁ BYSTRICA, BÁNOVCE NAD BEBRAVOU, PRIEVIDZA, PARTIZÁNSKE

+421 901 717 591

TERÉZIA KOZOVÁ

TURČIANSKÉ TEPLICE, MARTIN, ŽILINA, BYTČA, RUŽOMBEROK, DOLNÝ KUBÍN, TVRDOŠÍN, NÁMESTOVO, KYSUCKÉ NOVÉ MESTO, ČADCA ŽARNOVICA, ŽIAR NAD HRONOM, LEVICE, BANSKÁ BYSTRICA, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, ZVOLEN, BANSKÁ ŠTIAVNICA, KRUPINA, VEĽKÝ KRTÍŠ, DETVA, BREZNO, POPRAD, REVÚCA, POLTÁR, LUČENEC, ROŽŇAVA, RIMAVSKÁ SOBOTA, LEVOČA, SABINOV, KEŽMAROK, STARÁ ĽUBOVŇA, BARDEJOV, PREŠOV, GELNICA, KOŠICE-OKOLIE, KOŠICE, MICHALOVCE, TREBISOV, SOBRANCE, SVIDNÍK, HUMENNÉ, SNINS, MEDZILABORCE, STROPKOV, VRANOV NAD TOPĽOU, SPIŠSKÁ NOVÁ VES

+421 901 722 233

Q&A

Z čeho je složen Urban Alchemysignature cleanse?

Kyselina askorbová, Acerola Vitamin C, Xanthanová guma, Voda, Glukonát sodný Karboxylová kyselina & disodná sůl EDTA Ethylendiamintetraoctová kyselina.

Jaké mají jednotlivé složky vlastnosti?

Kyselina askorbová – jedná se o vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu a je silným oxidantem, který podporuje regeneraci.
Acerola Vitamin C – jedná se o tropickou třešeň, vitamín z tohoto plodu je 40x silnější než z citronu.
Xanthanová guma – jedná se o polysacharid, což je cukr, s bakteriálním původem, používá se jako pojivo – díky tomu vlas drží pohromadě během čištění.
Glukonát sodný – představuje činidlo čili čistící prvek. Jedná se o základní kámen bílkoviny – díky tomu jsou vlasy pevnější.
Karboxylová kyselina – organická kyselina obsahující sůl ( ne potravinářskou ).
& disodná sůl EDTA – je činidlo, které dokáže vázat ionty vápníku a hořčíku, což zajišťuju ono čištění vlasů – díky tomu rozpouštíme silikony a ostatní.

Vitamín C je výjimečný pro vlasy, ale je jeho účinek efektivní i pokud se vstřebává externě? Jak přesně podporuje růst vlasů a posiluje strukturu vlasů?

Vitamín C je antioxidant, takže nezáleží zda se vstřebá externě nebo interně. Efekt je stejný. Působí na povrchu, na který se nanáší. To samé platí u kosmetiky na pokožku. V našem případě je vlas otevřený, a tak působení Vitamínu C je velmi značné a účinné.
Pokud jde o tvrdou vodu. Signature Cleanse odstraní všechny nečistoty z tvrdé a znečištěné vody, ale po umytí vlasů doma si klienti opět vlasy zanesou.

Lze říci, že domácí šampon Urban Achlemy salt scrub cleanse také odstraní nějaké usazeniny a předchází tak k opětovnému velkému nánosu na vlasech?

Ano a také velmi zefektivní účinek následné péče. Ideální je tedy pro velmi poškozené vlasy kombinace Urban Alchemy salt scrub cleanse a OLAPLEX NO.3 Hair Perfector, čímž se zajistí maximální ozdrava vlasů. Na méně poškozené vlasy lze použít v kombinaci s Maria Nilou.

Na jakém principu funguje Urban Alchemy signature cleanse?

Urban Alchemy funguje na chemickofyzikálním principu, derivátu soli a kladně a záporně nabitých iontech. Hlavní složkou je disodná sůl, která funguje z pohledu chemie jako činidlo a z fyzikálního pohledu jako podpora pro odbourávání kovů, minerálů, silikonů atd…

Lze Urban Alchemy použít na všechny typy vlasů?

Ano.
Jediný problém může být s vlasy barevné hennou. Henna je problém, ale pokud se zaměříme na fyzikální účinek Urban Alchemy můžeme říct, že na 100% bude hennu eliminovat a následně umožní třeba její dekoloraci, nebo zesvětlení. Záleží na druhu henny. Klasikou drogérkou to odstraní bez problémů, ale s hennou z Egypta by to zřejmě mělo problém.